skip to Main Content

Naše kapela nese název „AJETO“ od roku 2010. Jsme hudebně dramatické těleso, které se od roku 2006 do roku 2013 neustále měnilo, končilo a znovu začínalo… V současné době se skládá z deseti členů, z toho je osm klientů z Domova Murgašova a dvě vedoucí: Jitka Sittová a Kateřina Šlerová.

Repertoár tvoří nejen písně z pohádek a filmů, ale i pohybové či jiné veselé písničky. Propojujeme rytmiku a pohyb se zpěvem.  Cílem je nejen zazpívat a zahrát lidem, ale také je do hudby vtáhnout a rozpoutat dobrou náladu a pobavit! Vystupujeme převážně na festivalech, společenských akcích a taky se pravidelně zúčastňujeme různých soutěží.

Koncertovali jsme například:

  • ve Strakonicích (Salve Caritas, Salve Vita), Libochovicích (Umíme se bavit), Praze (Nesem Vám Vánoce, Mezi ploty, Integrace slunce), Havlíčkově Brodě (Seni Cup), Ústí nad Labem (Cesta k nám).
  • V Mariánských Lázních jsme vytvořili „Hudební dílnu“ pro žáky základních škol, ve Volarech a Protivíně jsme hráli na vernisáži.
  • Také jsme se zúčastnili soutěží např. v Olomouci (Nad Oblaky), nebo v Prachaticích (Setkání bez hranic aneb Sociální služby mohou mít talent).

Jak to všechno začalo

Začátky jsou vždycky těžké a ani naše kapela tomu neunikla. Trvalo to několik let, než se vybral vhodný repertoár, rytmické nástroje a hlavně stálá parta lidiček, kteří pro hudbu dýchají :-).

Těžké chvíle

Kapela má za sebou opravdu krušné chvíle. Když už se zdálo, že to konečně „rozjedeme“, přišli jsme o nadaného bubeníka, který bohužel tragicky zahynul, poté se kolegyně Jitka potýkala s vážnou nemocí a aby toho nebylo málo, do třetice byla naše kapela zrušena. Trvalo více než rok, než se „karta obrátila“ a my se mohli opět sejít a začít znovu.

Jak to tedy všechno začalo?

Píše se rok 2010 a naše první novoroční zkouška s kapelou pojednává o tom, co nás čeká, co se naučíme za nové písně a jakých chyb se musíme vyvarovat. V první řadě musíme dát pořádné jméno naší kapele! Ani jsme o tom moc nepřemýšleli. Vzešlo to tak najednou. Zkrátka „AJETO“ s dovětkem, že „všechno se dá zvládnout“ – to je ten pravý název pro nás.

Back To Top