skip to Main Content
kava

Naše aktivizační kavárna, to je nejen příjemné místo pro setkání nad dobrou kávou a domácími moučníky. Funguje zároveň jako podpora uživatelů ve vytyčených individuálních cílech, ale i propojení světa hendikepovaných a zdravých.

V kavárně se uživatelé přímo podílí na přípravě různých moučníků, limonád, koktejlů, ale třeba i toastů a pomazánek. Za pomoci aktivizačního pracovníka se učí pracovním dovednostem, ale i komunikaci se zákazníky, základům stolování a správného chování. V kavárně probíhá také nácvik finanční gramotnosti a samostatných nákupů.

Uživatelé se v kavárně střídají většinou po 1 hodině, ale jsou i tací, kteří pozornost a zájem na konkrétní činnost udrží i 2-3 hodiny.

Otevírací doba kavárny

pondělí – pátek: 8:00 – 12:00 | 13:30 – 15:30

sobota, neděle: zavřeno

Chloubou naší kavárny je nabídka několika druhů kávy. Podáváme espresso, tureckou kávu nebo cappuccino. Novinkou v menu je ledová káva a káva filtrovaná.

V letních měsících, kdy nabízíme také příjemné venkovní posezení ve stínu nové markízy, využíváme na přípravu moučníků a limonád ovoce a bylinky z naší zahrady. O tu rovněž pečují naši uživatelé společně s aktivizačním pracovníkem.

V kavárně je také možné zakoupit knížku s příběhy našich uživatelů Rovný s rovným od autora Jana Žáčka. Polovina výtěžku se nám vrací v podobě prostředků na realizaci projektu alternativní komunikace.

Back To Top