skip to Main Content

Ubytování poskytujeme ve čtyřech lokalitách: dvě se nachází v Praze Krči – hlavní budova Sulická 1597/48 a detašované pracoviště Murgašova 1286/2, třetí lokalitou je chráněné bydlení v domku v Praze – Lahovicích Na Staré 148 a od září 2018 jsme spustili chráněné bydlení v běžných bytech na Praze – Černý Most. Budovy v Krči a bydlení na Černém Mostě je bezbariérové. Budovy v Krči a v Lahovicích obklopují zahrady, po kterých se mohou uživatelé bezpečně pohybovat. Zahrady slouží pro relaxaci, aktivní způsob trávení volného času a pořádání společenských akcí.

Ubytovací kapacita na Sulické činí 94 osob. K dispozici jsou po rozsáhlých rekonstrukcích vícelůžkových pokojů už pouze jednolůžkové pokoje, dvoulůžkové pokoje, garsonky a dvougarsonky.

Pokoje na jednotlivých patrech tvoří domácnosti, kterých je celkem 6.

Každá domácnost má specifickou cílovou skupinu uživatelů.

Detašované pracoviště Murgašova je po nedávné rekonstrukci. Uživatelé, kteří zde bydlí, potřebují nižší míru podpory. Ubytovací kapacita zde činí 56 osob.

Budova je rozdělena do 3 částí a jsou zde k dispozici  jednolůžkové a dvoulůžkové pokoje, garsonky a dvougarsonky. Garsonky jsou vybaveny vlastní kuchyňkou a sociálním zařízením.

Chráněné bydlení Lahovice tvoří rozlehlá vila s velkou zahradou, vlastním bazénem, tělocvičnou a ateliérem.

Ubytováno je zde v jednolůžkových pokojích 6 dospělých osob s nízkofunčním autismem. Ve velké kuchyni si uživatelé za asistence společně vaří, volné chvíle tráví v obývacím pokoji, na terase nebo na zahradě.

Chráněné bydlení v běžných bytech tvoří 3 byty v panelové zástavbě v městské části Praha Černý Most. Každý byt disponuje dvěma zařízenými pokoji o jednom lůžku. V bytech je k dispozici zařízená kuchyň, koupelna s WC, společný prostor – jídelna a chodba.

Kapacita chráněného bydlení v běžných bytech je 6 dospělých osob s mentálním postižením s nízkou mírou podpory od 18 let věku, horní hranice je stanovena dosažením důchodového věku.

Back To Top