skip to Main Content
Do soutěže KAŽDÝ MŮŽE BÝT UMĚLCEM se letos přihlásilo přes 100 obrazů!

Do soutěže KAŽDÝ MŮŽE BÝT UMĚLCEM se letos přihlásilo přes 100 obrazů!

Do 2. ročníku výtvarné soutěže KAŽDÝ MŮŽE BÝT UMĚLCEM dorazilo více než 100 obrazů od 87 autorů. V letošní nové kategorii kolektiv je přihlášeno 5 děl. Odborná porota, která do 5. 9. vybere v každé kategorii nejzajímavější obrazy, tak nebude mít lehkou práci ani letos a my děkujeme všem autorům za zájem o soutěž!

Výtvarná technika je libovolná a téma: Kde to mám rád/Kde to mám ráda. Každý se cítíme dobře někde jinde a to, co máme rádi, vnímáme sto různými způsoby. Stejně tak pestré jsou náměty na obrazech, které vytvořili a do soutěže poslali lidé s mentálním postižením z celé republiky.

Všechny obrazy zveřejníme co nejdříve ve fotogalerii i na sítích, svého vítěze může vybrat také širší veřejnost v rámci hlasování na FB.

VÝSTAVA VŠECH PŘIHLÁŠENÝCH OBRAZŮ – MUSEUM KAMPA, KONÍRNA, PRAHA 1/ 20. 9. – 10. 10. 2022, vstup zdarma 

Vítězní autoři budou slavnostně vyhlášeni a oceněni 22. 9.  na vernisáži v Konírně Musea Kampa.

10. 10. v 18.00 hodin proběhne charitativní online aukce obrazů na portále Livebid.cz. Výtěžek z prodeje půjde na podporu daného autora obrazu. 

 

Pravidla soutěže:

POŘADATEL: Domov pro osoby se zdravotním postižením Sulická
FORMÁT: plošné práce – minimální formát A3, maximálně však 60 x 80 cm, všechny práce musí být zarámovány nebo na plátně na dřevěném rámu
VÝTVARNÁ TECHNIKA: (grafika, malba – libovolné)

Podmínky účasti (celé znění najdete na www.domov-sulicka.cz)

  • Výstavy se mohou zúčastnit všichni lidé s mentálním postižením z Prahy, díla budou zařazena do 3 kategorií: do 30 let, nad 30 let a nově kategorie kolektiv.
  • Jeden autor může poslat maximálně dva obrazy.
  • Jsou přijímány pouze originály prací. Kopie, xeroxy nebo elektronické verze nebudou hodnoceny.
  • Všechna přihlášená díla budou zaslána organizátorovi zarámována nebo na plátně na dřevěném rámu.
  • Účastí v soutěži souhlasí soutěžící či jeho opatrovník s podmínkami soutěže, se zveřejněním svého díla a s uvedením jména (jména, příjmení a věku) a s pořízením audio/video záznamu (vyhlášení výsledků, předávání cen).
  • Účast v soutěži je bez registrace, účastníci si hradí náklady na dopravu děl na adresu pořadatele soutěže.
  • Pořadatel nenese zodpovědnost za zničení nebo ztrátu přihlášených prací v průběhu soutěže.
  • Autor nebo jeho zákonný zástupce může nabídnout obraz k prodeji v charitativní online aukci. Za tím účelem vyznačí na přihlášce svůj souhlas a minimální hodnotu obrazu. Online aukce obrazů proběhne prostřednictvím aukčního portálu www.livebid.cz a celý výtěžek půjde na podporu autora obrazu. Více k prodeji obrazu v charitativní aukci najdete v podmínkách soutěže.

 

 

 

Ke stažení:

 

 

 

Soutěž se uskuteční pod záštitou Ministerstva kultury ČR a Nadace Jana a Medy Mládkových – Musea Kampa, za podpory městských částí Praha 1 a Praha 2, Praha 4. Partneři soutěže jsou nadace Konto Bariéry, aukční portál Livebid.cz, advokátní kancelář ARROWS, Stanislav Mádl vinařství, grafický vizuál soutěže zpracoval Frank Atelier, ceny pro vítězné autory věnuje TZMO Czech Republic s.r.o. a SENI 

 

DĚKUJEME PARTNERŮM

Kontakt: Dita Štěpánová, tel.: 773 001 396, e-mail: stepanova@domov-sulicka.cz, www.domov-sulicka.cz

Back To Top