skip to Main Content
Maraton 5
Maraton 5 Maraton maraton 1 Maraton 4 Maraton 5 maraton 8

Proběhl pražský půlmaraton za účasti našeho Honzy Kořínka

Dne 6.4. 2019 v 10:00 odstartovalo z Palachova náměstí v Praze tisíce nadšených sportovců vstříc 21 km trase. Pražský ½ maraton se běhá už od roku 1999 a my jsme mezi závodníky měli také jednoho borce. Honza Kořínek, který doběhl jako 10 083. Honza je totiž klientem našeho chráněného bydlení na Černém Mostě a je už tak trochu nestorem pražského 1/2 maratonu a my jsme si ho vyčíhali na startu a pěkně ho vyzpovídali.

Karel: Ahoj Honzo, tak jak jsi se připravoval dlouho na ½ maraton?

Honza: Dvakrát denně celý týden před maratonem. Běhám a hodně chodím normálně, i když se nechystám na závod.

Karel: Jak tě to napadlo, nebo kde bereš motivaci běžet?

Honza: Dvakrát jsem běžel Birell běh, ale chtěl jsem zkusit i tohle. Prostě rád běhám.

Karel: Držíš nějakou dietu, nebo jíš bez omezení?

Honza: Bez omezení. Zkouším přibrat, ale vždycky spíš zhubnu. Babička si mě musela na ten týden před nastěhovat domů. V kalendáři měla napsáno: „Vykrmit Honzíka na maratón.“

Karel: A jak se cítíš teď, jsi nervózní, netrpělivý?

Honza: Jako struna!

Karel: Chtěl bys zvítězit, nebo se držíš hesla: „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se?“

Honza: Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se…

 

No a pak jsme ho požádali ještě o report několik dní po závodu a důležité je říci, že Honza to prostě nikdy nevzdává!! Vyběhnul z Palachova náměstí v 10:00 a do cíle dorazil ve 14:49:40. A já myslím, že když řeknu, že jsme na něj pořádně HRDÍ, že budu mluvit za všechny Suličáky i Murgašáky. Protože co si budeme povídat, já bych 21 km neušla ani za den, natož uběhla.

Jana: Dobrý den Honzo, můžete nám říci něco bližšího, jak to vidíte teď, po závodu?

Honza: No, vybíhal jsem s těma nejrychlejšíma, ve skupině „A“, kde jsou fakt rychlí běžci a snažil se s nima držet krok, ale nešlo to. Na 7 km jsem myslel, že vypustím duši, chtěl jsem to vzdát. Tak jsem chvilku jen tak šel a přemejšlel, mám běžet dál, nebo se na to mám vykašlat? Nakonec jsem to dal, i když mě hodně bolela levá noha a na pravý jsem měl puchejř. Před maratonem jsem totiž trénoval 2x denně a možná to bylo moc.

Jana: A máte nějaké sportovní plány, nebo už toho máte dost?

Honza: No jasně že mám. Letos ještě poběžím Birell běh, to je jen 10 kiláků a příští rokem se chystám na pražskou štafetu, to chci určitě zkusit, to se běží v Letňanech a samozřejmě znovu ½ maraton, akorát to musím zkoordinovat nějak se svým věkem a tělem. Asi poběžím spíš v béčkový skupině, kde nejsou takový rychloběžci.

Jana: Honzo děkuju za rozhovor a držíme palce do dalších závodů.

Back To Top